Recenze: Wedos WebSite. Web snadno a rychle?

Wedos Website je očekávanou reakcí společnosti Wedos na stále se zvyšující popularitu tzv. drag-and-drop editorů. Dnes je jich k dispozici celá řada – počínaje systémem Brizy, přes Webnode, až po Elementor. No a co to vlastně je ten Drag-and-Drop editor? Takový editor je skvělým pomocníkem pro všechny, kdož nemají zkušenosti s jakýmkoli programovacím jazykem, ale chtějí si sestavit dobře vypadající web snadno, rychle a bez vrásek. Kouzlo tohoto systému spočívá v tom, že člověk si web sestavuje pouhým přetahováním jednotlivých prvků přímo do oblasti webových stránek. Je to vlastně podobné, jako byste stavěli dům z cihel, postupně tyto cihly brali a skládali na sebe. No a za nějaký čas byste viděli onen výsledek – váš vysněný dům 🙂 Akorát že v případě Wedos Website to není dům, ale vysněné a profesionálně vypadající webové stránky. Zbývá jen dodat, že kdyby Bořek stavitel působil on-line, určitě by si zvolil Wedos WebSite jako svůj jedinečný pracovní nástroj 🙂 Tuto recenzi zcela jistě ocení (nejen) ti, kteří uvažují o podobném nástroji, sloužícím ke snadnému, rychlému a bezstarostnému sestavení vlastního webu. Pojďme se podívat na Wedos Website pěkně do detailu 🙂 O tom, že se skutečně nejedná o žádné lákavé fráze, Vás konec konců může přesvědčit i prezentační video Wedos Website, kde je pěkně vidět, že tvorba webových stránek skrze tento systém, je spíše hrou, a nikoli “peklováním”. Wedos Website je vedle kvalitních hostingových služeb Wedos jednou z ukázek inovátorského smýšlení firmy.

Pro koho je Wedos Website ideální?

Wedos Website je nástrojem, který ocení jak úplní amatéři, kteří nemají s tvorbou webu žádné zkušenosti, tak i běžní uživatelé, kteří sice mohou mít zkušenosti, ale dávají přednost jednoduchosti. Poslouží rozhodně lidem jejichž středobodem zájmu není trávit dlouhé hodiny nad tvorbou vlastního webu např. v systému WordPress, který je sice poměrně bohatý, co se funkcí týče, ale už méně uživatelsky přívětivý, co se týče obsluhování. Wedos Website může být rovněž skvělou volbou pro různé podnikatele – majitele restaurací, kadeřníky, konzultanty, právníky, umělce apod. Ostatně, někteří již tento systém aktivně využívají, jako například majitel pivovaru a restaurace v Hluboké nad Vltavou. Na příkladu pana Macháčka je vidět, jak moc dovede Wedos Website zjednodušit fungování živnostníkům, kteří mají poněkud jiné starosti, než sedět u komplikovaných systémů a budovat web.

Ale nalijme si čistého vína – pokud byste řekli nějakému zkušenému programátorovi webových stránek, resp. webdesignérovi, že si děláte webové stránky v podobném systému, asi by se chytnul za hlavu 🙂 Oproti klasické tvorbě webu na zakázku zde není potřeba investovat do webových stránek vyšší vstupní částku. Naopak…můžete do nich investovat jen pár stovek ročně a v jejím rámci Vám udělají skvělou službu. Ale pojďme se teď podívat na jednotlivé vlastnosti, resp. funkce, které Wedos Website nabízí.

Hlavní vlastnosti služby Wedos Website

Wedos Website prošel pečlivým vývojem a dnes je už ve fázi, kdy má svým uživatelům rozhodně co nabídnout. Mezi konkurenčními systémy nezaostává a má všechny podstatné vlastnosti/funkce, které by dnes uživatel od podobného systému očekával.

sleva 50 %
Wedos kupon
Wedos WebSite
Editor webových stránek WEDOS WebSite se slevou 50 % - Snadná tvorba profesionálních stránek, 450+ šablon a bloků, ceníky, formuláře, ... Web doslova...Show More
Editor webových stránek WEDOS WebSite se slevou 50 % - Snadná tvorba profesionálních stránek, 450+ šablon a bloků, ceníky, formuláře, ... Web doslova na pár kliknutí. Show Less

Jednoduchý systém Drag&Drop

O jednoduchosti tvorby webovyka s Wedos Website jsme už psali. Není nic jednoduššího, než budovat web pouhým přetahováním do prostoru webových stránek. Výhodou je, že “v přímém přenosu” vidíte, co se s Vašimi stránkami děje a můžete vše aktivně upravovat, editovat, mazat. Skoro by se chtělo říct, že web sestavíte mávnutím kouzelného kurzoru myši 🙂 Následující video Vám celý tento jednoduchý proces pěkně shrne.

Responzivní webdesign

Dnes je samozřejmostí, že by se webové stránky měly korektně zobrazovat jak na mobilním telefonu, tak i počítači, a případně tabletu. Wedos Website automaticky počítá s tím, že se webové stránky budou korektně zobrazovat na všech těchto typech zařízení. A proč je to důležité? Korektní zobrazování na mobilních zařízeních je dnes klíčovým prvkem kvalitních webových stránek, na který zcela zásadně hledí i Google a dle toho Váš web (ne)upřednostňuje ve výsledcích vyhledávání. 

Ukázka responzivního webu na Wedos Website.

Databáze šablon pro všechny obory

Šablony jsou moderní a pěkně vypadající. V této souvislosti je zapotřebí zmínit ještě jednu důležitou věc. Vzhledem k tomu, že je Wedos česká firma, je si dobře vědom toho, že je potřeba tuto službu přizpůsobit českému zákazníkovi. Proto jsou šablony přímo pasované (nejen) na naše tradiční profese živnostníků – najedete zde šablony pro malíře, Fitness trenéry, advokáty, majitele servisů, restaurací apod. A za to má Wedos prostě a jednoduše velké plus! Na druhou stranu je nutné zmínit, že pokud budete šablony ve službě Wedos Website porovnávat třeba s profesionálními WordPress šablonami, které lze v rámci WordPressu nainstalovat a využívat, nemusí být naplněno Vaše očekávání. Oproti některým WordPress šablonám totiž šablony na Wedos Website nemusí působit tak propracovaně a profesionálně. Ale to je spíše otázka vkusu každého jednotlivce. Obecně lze Wedosácké šablony pochválit.

Ukázka grafických šablon na Wedos Website.

Knihovna s miliony obrázků zdarma

Nejen, že do Wedos Website můžete nahrávat své vlastní fotografie. Služba je přizpůsobená také těm, kteří vlastní fotografie nemají a raději používají obrázky z fotobank a jiných míst v prostředí internetu. Vzhledem k tomu, že databáze obrázků je skvěle rozsáhlá, fotografie zde najde opravdu každý. S různými tématy, pro různé profese. Website navíc optimalizuje fotografie přímo pro webové stránky… To znamená, že je patřičně komprimuje, aby se obrázky na webu zobrazovaly rychle a nezatěžovaly provoz webu dlouhým načítáním. Fotografie lze používat i na pozadí, anebo z nich vytvořit galerii. Je to pouze na kreativitě uživatele. Systém navíc podporuje efekty a animace, takže lze například nastavit, že obrázek na pozadí se bude společně s posouváním stránky pohybovat. Nechybí dokonce ani možnost vkládat videa.

Ukázka rozsáhlé knihovny databází Wedos Website.

Možnost vytvořit jednoduchý e-shop

On-line podnikání ve formě vlastního e-shopu je dnes už takřka obvyklým zájmem. Rovněž na tuto oblast Wedos nezapomněl. Pro ty, kteří hledají rozsáhlé možnosti vlastního e-shopu toto zřejmě není úplně dostačující řešení. E-shop v rámci Wedos Website myslí zejména na jednoduchost používání. Lze si tedy založit jednoduchý e-shop se seznamem dostupných produktů či služeb. Ten si lze designově přizpůsobit dle vlastních preferencí. Zákazníky lze nasměrovat na objednávkový, respektive kontaktní formulář a dát jim možnost zaplatit převodem, anebo např. skrze QR kód. Toto řešení je vhodné zejména v případě, pokud nabízíte jeden nebo pár produktů a neočekáváte od e-shopu pokročilé funkce a možnosti. K dispozici jsou samozřejmě i různé e-shopové šablony.

Ukázka e-shopu vytvořeného přes Wedos Website.

Možnost založit jednoduchý blog

Opět se sluší konstatovat, že se jedná o jednoduchý a uživatelsky přívětivý systém pro tvorbu blogových příspěvků, ne však o pokročilý systém pro generování blogových příspěvků, jako např. WordPress, ve kterém lze vytvářet pokročilé blogy. Články je možné dělit do různých kategorií a přiřazovat k nim štítky (tzv. tagy), v jednoduchém textovém editoru pak lze snadno stylizovat text, navíc je možné přidat na stránky možnost sdílení na sociálních sítích, aby bylo možné Váš článek dále šířit po tomto kánálu. Nechybí ani možnost si přizpůsobovat URL adresu vedoucí k článku. K dispozici jsou samozřejmě i blogerské šablony. Pokud tedy chcete provozovat nenáročný blog k občasnému publikování příspěvků, Wedos Website je skvělou variantou, jak přetavit Vaše myšlenky v realitu.

Ukázka blogu vytvořeného přes Wedos Website.

Wedos Website vs. Google Analytics, Google Search Console ad.

Nástroj Google Analytics slouží k tomu, abyste si snadno zmapovali, jak se na webu pohybují návštěvníci, odkud přicházejí, jaké stránky webu jsou pro ně nejzajímavější atd. S Wedos Website jde tato Google služba snadno propojit. Stejně tak snadno propojíte i další nástroj Googlu – Search Console. Ten slouží k mapování pozic Vašeho webu ve výsledcích vyhledávání. Přehledně Vám ukáže výkon Vašeho webu, klíčová slova, na která se web ve vyhledávání zobrazuje a další zajímavé informace. Navíc lze do Wedos Website snadno integrovat Live Chat od firmy SmartSupp pro snadné propojení se zákazníky formou chatu. 

Snadná optimalizace webu pro vyhledávače (SEO)

Pro ty, kteří se detailně zajímají o optimalizaci webu pro co nejlepší zobrazování ve vyhledávačích, nabízí Wedos Website skvělé nástroje, jako například: meta tagy pro web, alt tagy pro obrázky, SSL certifikát (šifrované připojení), optimalizované obrázky, vlastní tvar URL adres, formátování nadpisů atd. Web lze tedy do detailu přizpůsobit tak, aby si rozuměl se známými vyhledávači, tedy především s Googlem a Seznamem.

Jak je na tom Wedos Website v porovnání s obdobnými nástroji?

Ruku na srdce, Wedos Website je skvělý a relativně dobře propracovaný systém, který stačí nenáročným uživatelům…naopak, pro spoustu uživatelů mohou být jeho funkce nedostačující. Sami si po přečtení této recenze zvažte, zda Vám funkce této služby budou bohatě stačit, anebo zda raději “sáhnete” po něčem pokročilejším.

Jedním z konkurentů je například skvělý nástroj Webnode – ten je díky velmi dlouhému působení na trhu dnes už dost propracovanou službou, která má krásně designované šablony, jednoduché a intuitivní prostředí a snadno se v něm zorientuje prakticky každý…i neznalec. Na druhou stranu si za Webnode v nejpokročilejší variantě zaplatíte zhruba jednou tolik co za Wedos Website s maximem funkcí.

Pro ty, kdož očekávají pokročilejší řešení s možností rozšíření o různé zásuvné moduly (pluginy), nepřeberné množství šablon ad. bude možná lepším řešením WordPress…nicméně právě díky pokročilosti a propracovanosti WordPressu je to vhodné řešení spíše pro poučené a pokročilejší uživatele. Pro úplné začátečníky může být prostředí WordPressu a proces práce s ním frustrující. 

Ceník služby Wedos Website – v základu zdarma

Představení jednotlivých tarifů služby.

Základní verze Wedos Website FREE je k dispozici zdarma a je určená zejména pro ty, kteří by si chtěli Wedos Website vyzkoušet a rozhodnout se, zda je pro ně systém vyhovující. Verze zdarma obsahuje přes 140 vzhledů, je možné s ní vytvořit pouze 1 stránku a prostor na disku je pouhých 10 MB, přenos dat pak 10 GB měsíčně. Dostanete však mj. doménu na 1 rok zdarma, šifrování HTTPS/SSL a garanci dostupnosti.

Verze Wedos Website PROFI už má přes 420 vzhledů, neomezený počet webových stránek, které si můžete v jejím rámci založit (na rozdíl od pouhé 1 stránky ve verzi FREE), prostor na disku je 1 GB, přenos dat je neomezený, a k tomu jsou k dispozici ještě pravidelné týdenní zálohy webu. Kromě všeho, co obsahuje Wedos Website FREE jsou k dispozici i další zajímavé funkce a vychytávky, jako fotobanka, e-shop, e-mail na doméně, ochrana před DDos útoky hackerů, formuláře, možnost multijazyčného webu, zákaznická podpora, a hlavně absence reklam. Verze profi je tedy zlatá střední cesta, kterou doporučujeme všem, kdo chtějí mít na Wedos Website vlastní webové stránky bez omezení. K tomu dopomohou zároveň moderní vzhledy bloků, komponentů a šablon, které jsou průběžně doplňovány a aktualizovány pro verzi PROFI i PREMIUM.

Verze Wedos Website PREMIUM je pak určená pro provoz webů bez kompromisů. Obsahuje přes 480 vzhledů, neomezený počet webstránek, 10 GB prostoru na disku, neomezený přenos dat a zálohy na denní bázi. Obsahuje samozřejmě vše co verze PROFI, a navíc k tomu ještě: mapy, HTML editor, možnost verzování a klonování webu, a externí pluginy (ty jsou v tuto chvíli ve fázi příprav).

Shrnutí výhod a nevýhod Wedos Website

KladyZápory
– naprostá jednoduchost pro začátečníky– služba je v začátcích a teprve se rozvíjí
– verze FREE k dispozici zdarma i s doménou– občasné chyby ve fungování
– pomoc na komunitním fóru Wedos Help– absence on-line testovacího dema
– technická podpora
– responzivní design šablon
– porpora HTTPS/SSL ve všech verzích
– přijatelná cena v porovnání s konkurencí
– velké množství stále doplňovaných šablon

Ano, na Wedos Website můžete získat výraznou slevu ve výši 50 %. Za polovinu původní ceny si jej snadno vyzkoušíte. Aktuální slevy najdete v sekci Wedos slevový kupon v menu našeho webu.

  • Aktuální 50% kupon na Wedos Website: WS231IRHLJ

Závěrečný verdikt

Wedos Website je perfektní systém pro všechny, kdo chtějí snadno a rychle založit svůj vlastní on-line projekt. Na Wedos Website chceme ocenit hlavně přizpůsobení služby českému prostředí. To ocení zejména různí živnostníci a podnikatelé, kteří potřebují šablony ušité namíru jejich profesím. Kromě podnikatelů však ocení Wedos Website třeba i ti, kteří si chtějí založit jednoduchý blog, e-shop, anebo osobní portfolio.

Občas se v rozhraní objeví nějaké chyby ve fungování, které však souvisí s tím, že služba je poměrně “mladá” a stále se ladí k plné dokonalosti. To ale nic nemění na tom, že obecně Wedos Website funguje velmi dobře a plní přesně to, co uživatelům slibuje. Rozhraní funguje svižně a působí poměrně intuitivně i pro nezkušeného člověka, který s podobnými rozhraními nemá bližší zkušenosti. 

Sečteno podtrženo, Wedos Website čeká ještě dlouhá cesta, v průběhu které bude postupně růst ke kráse a dokonalosti, už teď ale uživatelům za dané peníze zahraje hodně muziky a troufáme si říct, že je to investice, která se pro zmiňované cílové skupiny opravdu vyplatí.