Wedos domény

Chcete si pořídit doménu od Wedosu a stále váháte? Není vůbec nad čím. Domény od Wedosu jsou totiž z hlediska ceny koupě v porovnání se zbytkem trhu dlouhodobě velmi výhodné. A jak je to možné?

Už v dobách, kdy Wedos teprve vznikal, učinil sám zakladatel Wedosu, Josef Grill, veřejný a právně vymahatelný slib. Totiž, že Wedos domény budou po celou dobu, kdy bude Josef Grill většinovým akcionářem společnosti Wedos (pozn.: dnes, po bezmála 10 letech, tomu tak stále je), prodávány za nákupní ceny. Níže si můžete onen veřejný slib přehrát a osobně se o tom přesvědčit. Jedním z posledních počinů společnosti je skvělá služba Wedos Website.

Jak ověřit dostupnost Wedos domény?

Proces ověření dostupnosti domény na Wedosu je jednoduchý. Nejprve zadáte požadované doménové jméno, posléze spustíte kliknutím na symbol lupy ověření obsazenosti doménového jména napříč koncovkami. Níže uvádíme detailní shrnutí postupu včetně návodného videa:

  • Na adrese Wedos Domény zadáte do vyhledávacího pole vámi požadované doménové jméno, které si chcete objednat: např. mojeprvniwebovka,
  • dále si kliknutím na symbol lupy ověříte, zda je Vámi požadovaná doména volná, a tedy zda je k dispozici pro rezervaci/objednání,
  • pokud je doména s danou příponou (např. .cz, .sk apod.) volná k registraci, zobrazí se vedle ní po vyhledání zelené tlačítko, které směřuje k zaregistrování – pokud si doménu chcete objednat, kliknete na něj,
  • následně projdete jednotlivými kroky registrace, kterými dokončíte objednávku,
  • po zaplacení je doména s danou koncovkou (tj. například: mojeprvniwebovka.cz) Vaše.

Pro maximální zjednodušení se můžete podívat na video s celým tímto postupem, které Vám celý proces objednávání domény na Wedosu prakticky ukáže:

Jaký tvar Wedos domény mám zvolit?

Pamatujte na 5 jednoduchých pravidel tvaru domény: 1) originalita, 2) souvislost s tématem webu či oborem, 3) zapamatovatelnost, 4) absence čísel, pomlček ad., 5) neotálet a co nejdříve registrovat.

  • Záleží na typu Vašeho webu, ale obecně platí že doména, resp. doménové jméno má souviset s Vaším oborem a ideálně má být unikátní. Pokud třeba zakládáte WordPress blog, který se věnuje zdravému životnímu stylu, můžete zvolit doménové jméno: hodnestestizdravi.cz.
  • Dalším důležitým faktorem je snadná zapamatovatelnost – tedy ideálně kratší a originální doménové jméno typu: mojerodinka.cz.
  • Ideálně nepoužívejte čísla, pomlčky a další speciality, které komplikují zapamatování. Např.: moje-auto255.sk asi nebude úplně ideální tvar.
  • Pamatujte na to, že spousta doménových jmen je již obsazených. Než začnete vymýšlet podrobnosti projektu, raději se předem přesvědčte o tom, že je doména skutečně volná…a pokud ano, raději neotálejte a zaregistrujte ji hned. O domény je dnes velký zájem, a navíc se s nimi směle obchoduje.

Lze si pořídit k doméně také hosting?

Samozřejmě, na Wedosu lze s doménou pořídit i hosting. V prvním kroku objednávky domény stačí zvolit možnost „chci webhosting NoLimit“. K objednávané doméně se pak automaticky přiřadí i hosting. Pokud váháte, doporučujeme si přečíst naší rozsáhlou recenzi Wedos hostingu.

sleva 50 %
Wedos kupon
Wedos Webhosting
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 50 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7.
Nejprodávanější webhosting v ČR se slevou 50 % - Profesionální webhosting, který je 100% na SSD a s podporou 24/7. Show Less
Ukázka pořizování hostingu k doméně.

Mohu využít nějakou slevu na Wedos domény?

Ano, náš kupon Vám zajistí 50% slevu na Wedos domény. V současné době jej lze využít na objednání těchto koncovek domén: .eu, .fun, .online, .site, .space, .store, .tech, .website. Kupon zadáte do příslušného pole, a to přímo v průběhu procesu objednávání.

sleva 50 %
Wedos kupon
Wedos Domény
50% sleva na registraci domén (.EU, .ONLINE, .STORE, .TECH, .SITE, .WEBSITE, .SPACE, .FUN)
50% sleva na registraci domén (.EU, .ONLINE, .STORE, .TECH, .SITE, .WEBSITE, .SPACE, .FUN) Show Less
Ukázka místa v administraci pro využití kuponu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *